על עצמי

אמא לשתי בנות אהובות, נטורופתית (R.Na) רגשית, הרבליסטית קלינית (MIHA). או במילים אחרות – מלווה תהליכים באמצעות מזון פונקציונלי, צמחי מרפא וחיבור לרגש. לטובת ההתמודדות הרגשית שבתהליך, אני נעזרת בשיטת המסע, רפלקסולוגיה, פרחי באך, דמיון מודרך, מיינדפולנס ועוד.

בקליניקה שלי אני מלווה בעיקר נשים בגיל הפוריות, ילדות וילדים צעירים. מנחה סדנאות בישול ואפייה לילדות ולילדים. מרצה בחוג לרפואת צמחים אינטגרטיבית ומנחה סטודנטים בקליניקות המתמחים בקמפוס ״ברושים״. בנוסף, אני מסייעת (Trainer) בסדנאות של ארגון המסע העולמי.

בוגרת לימודי נטורופתיה ורפואת צמחים אינטגרטיבית, בקמפוס ״ברושים״, ללימודי רפואה משלימה במועדון הספורט של אוניברסיטת תל-אביב (2011).
מטפלת מוסמכת בשיטת המסע (2022).
ממשיכה ללמוד, להתעדכן ולהעמיק את הידע. במהלך דרכי המקצועית, הייתי עורכת מקצועית ראשית וכותבת תוכן באתר "נטורופדיה" (אנציקלופדיה לרפואה טבעית). נתתי ייעוץ מקצועי ברשת ״טבע קסטל״ והעברתי הרצאות והדרכות לקהלי יעד ולעובדי הרשת בנושאי תזונה, תוספים וצמחי מרפא.
התנדבתי במשך 4 שנים במחלקה הפסיכיאטרית בבית חולים ״שיבא״, שם ערכתי טיפולי רפלקסולוגיה למשתקמי נפש ולצוות הרפואי והייתי אחראית על סטודנטים מתנדבים מטעם קמפוס ״ברושים״.

קצת יותר מקרוב

לפני כמה שנים, סבתי האהובה חלתה בסרטן. היתה לכך השפעה גדולה מאוד על חיי. זו היתה נקודת מפנה שהובילה אותי לחפש בשבילה דרכי ריפוי נוספות על הדרכים הרפואיות המקובלות, כדי להקל על הטיפול הרפואי ולייעל אותו וגם כדי לחזק אותה נפשית ולעודד את רוחה.

התחלנו מעבודה עם הדמיון וככל שהעמקתי, גיליתי עולם שלם טבעי לגמרי, שבכוחו לסייע בדרכים מגוונות, לתמוך בטיפול הרפואי, לייעל אותו ו/או לתמוך בתופעות הלוואי הנובעות ממנו. ככל שהעמקתי הבנתי את החשוב מכל – באמצעות הטיפול הטבעי, ניתן להגיע לשורש הפיזי ו/או הרגשי של המחלה ולטפל בו.

כמי שעמדה באותה תקופה בצומת דרכים על תחילת לימודים אקדמיים, נפרדתי (בקבלה ובשלום!) מחלומות ילדות והתבגרתי אל המטפלת שאני היום.
ליוויתי את סבתא שלי במשך שנה וחצי מרגע גילוי המחלה. במקביל, היא ליוותה אותי אל הנקודה שבה יכולתי להמשיך לבד במסע המקצועי שלי ואז המשיכה לה במסע הנשמה שלה.
לאורך לימודי הנטורופתיה שלי, הרגשתי שאני מבינה את היכולת לעזור לגוף הפיזי, אך זה לא מספק אותי. בשנים האחרונות אני
צועדת בדרך הרגשית שלי ותוך כדי רוכשת כלי "עבודה" רגשיים. אני מאמינה גדולה בקשרי גוף-נפש. לכן תמיד חשוב לי לשלב בכל תהליך טיפולי גם עבודה רגשית, שתתמוך ואפילו תקדם אותו במהירות רבה יותר. בעיני זהו החלק המהותי ביותר בתהליך השינוי.

It's your road, and yours alone.
Others may walk it with you,
but no one can walk it for you
-Rumi

ה"אני מאמינה" המקצועי שלי

הידיעה שיש לנו יכולת השפעה בקנה מידה כזה או אחר על חיינו (הפיזיים/נפשיים/רגשיים) הופכת אותנו לחסינוֹת ולחסוֹנוֹת יותר אל מול האתגרים שהחיים מציבים בפנינו.
אני כאן לרשותך, כדי לעזור לך למצוא את כלי העזר ליכולת ההשפעה הזו.

בריאות ואושר,
הילה