שיטת המסע

הסמכה שיטת המסע

מה קורה בטיפול?

בתהליך מסע אנו מתבוננות יחד אל תוך עצמנו, מנקות ומשחררות מטענים רגשיים שנטבעו בנו באירועים כאלה ואחרים, דפוסים ואמונות שכבר לא משרתים אותנו ולעיתים גם מוצאות דרך לסלוח לעצמנו ולאלו שהיו מעורבים באירועים הללו.
בתהליך, המונחה בדמיון, אנו חושפות כוחות פנימיים חדשים להתמודדות עם אתגרי החיים ומעוררות את יכולת הריפוי הטבעית הטבועה בגוף.
בכל תהליך, שעומד בפני עצמו, נחווית קשת שלמה של רגשות שלא תמיד נתנו להם מקום. בסיומו, על פי רוב, ניתן לחוש בהקלה ובשחרור. אין זה אומר בהכרח שהעבודה הסתיימה, אך המעגל בנושא שעלה – נסגר ומשק כנפיי הפרפר כבר יעשה את שלו.

כל תהליך עומד בפני עצמו ועוסק בנושא/זכרון ספציפי

ניתן לעשות תהליך מסע בכל הקשר גופני או רגשי

בעבודה על זכרונות ורגשות, האבחנה הרפואית חשובה, אך לא בהכרח רלוונטית לתהליך

בתהליך אנו מוצאות תשובות פנימיות ומקבלות כלים להתמודדות עתידית

הטיפול מתאים גם למבוגרים וגם לילדים, הוא מתאים ומותאם למי שנוטלת תרופות, לנשים בהריון, למניקות

The most important journey you can take is one of self-discovery. Knowing yourself is the beginning of all wisdom.
- Aristotle -

מהי שיטת המסע?

ידוע שאיברי הגוף שלנו מחדשים את עצמם בתוך מספר חודשים. אם כך, מדוע ישנן מחלות כרוניות? מדוע יש צלקות שלא נרפאות עד תום?

לגוף המופלא שלנו יש יכולת ריפוי והתחדשות עצמיים.
התאים שלנו מתחדשים מידי יום ביומו, אבל נדמה שלפעמים משהו משתבש ויוצא מאיזון.

לאורך החיים אנו חווים חוויות והן מותירות את חותמן עלינו.
הן מעצבות את האופי שלנו, הן משפיעות על ההתנהגויות שלנו, הן מכווינות את האמונות שלנו. בין אם אנחנו זוכרות אותן ובין אם לא, הגוף שלנו זוכר. בתאי הגוף של כל אחת ואחד מאיתנו מאוחסנים זיכרונות רגשיים.

התאים מתים ומתחדשים כל הזמן בקצב משתנה, אבל הזיכרונות התאיים לא נעלמים ומועברים בתורשה לתאים החדשים שנוצרים. כך חסימות ודפוסי מחלות שנוצרים בגוף - נשארים בו.
זוכרות את הסרט "הקול בראש" (Inside out, Disney-Pixar 2015)? גם לכן יש ספריית זכרונות לטווח ארוך, בה מאוכסנים כל הזכרונות התאיים הללו. בתהליכי מסע, אנחנו מגיעות בדמיון מונחה היישר אל הספריה הזו, ניגשות אל זכרונות מסוימים, חוות שוב את הרגשות והתחושות שהתעוררו בנו אז, נזכרות בהבטחות שהבטחנו לעצמנו ומעלות אמונות מגבילות שאולי פיתחנו; מנקות מה שכבר לא משרת אותנו, מחבקות את הילדה הקטנה שבנו ולומדות יחד איתה איך ומה אפשר היה לעשות אחרת אם היו ברשותה כלים וידע שיש ברשותנו כיום. מהתהליך, אנחנו יוצאות עם איי אישיות מחוזקים יותר ואולי אפילו עם איים חדשים.

שיטת "המסע" פותחה על ידי ברנדון בייס, לאחר שהתמודדה וריפאה את עצמה מגידול סרטני.
היתה לי (וישנה עדיין) הזכות ללמוד מברנדון וממובילי השיטה בארץ ובעולם, לעבור בעצמי תהליכי ריפוי עוצמתיים ולהפוך למטפלת מוסמכת באמצעותה. גם כיום אני ממשיכה להעמיק ולגלות את העוצמות שבי (משפט שלפני שנים לא הייתי מעזה לכתוב על עצמי), אני מסייעת בסדנאות מסע המתקיימות בישראל ובעולם (אונליין) ויש בידיי את הזכות ללוות תהליכי בריאות והחלמה בשילוב תהליכי מסע בקליניקה.

תהליכי מסע עומדים בפני עצמם כתהליך טיפולי וגם משתלבים באופן מדויק גם בתהליך הטיפול הנטורופתי, מתוך אמונה שבבסיס כמעט כל תופעה גופנית יושב לו זכרון תאי שמבקש שנתייחס אליו.

למי זה מתאים ולמה זה מתאים לך?

לא בטוחה ששיטת המסע יכולה לעזור לך? את מוזמנת להתייעץ איתי ונחליט יחד.

תודה רבה שיצרת קשר, אחזור אליך ממש בקרוב.