נטורופתיה

מה קורה בטיפול?

ארגז הכלים הנטורופתי מכיל לא מעט אפשרויות טיפול, אשר מתאימות כמעט לכל אחד ואחת ועשויות לתת מענה לבעיות רפואיות ו/או נפשיות/רגשיות, בין אם בפני עצמו ובין אם כתמיכה לטיפול הרפואי המקובל.
במפגש בינינו אני קודם כל מקשיבה לך ואת לומדת להקשיב לגוף שלך. אני מקשיבה לכל מה שיש לך לספר לי על מי שאת, על המצב הנוכחי שלך, על ההיסטוריה הרפואית שלך. אנחנו עוברות יחד על בדיקות הדם שלך, על התרופות ותוספי התזונה שאת נוטלת, בודקות מגבלות אפשריות (כמו אלרגיות ורגישויות) וקשובות לאיך שאת מרגישה עם עצמך.
התהליך עשוי לכלול התאמת מזונות מיטיבים, צמחי מרפא ותוספי תזונה וטכניקות גוף-נפש שונות. 
כבר מהמפגש הראשון תצאי עם מסקנות, טיפים ושאר ירקות. הכל נעשה בהתאמה לקצב האישי שלך ובהדרגה.

לפעמים מפגש אחד מספיק, אבל ברוב המקרים הטיפול הנטורופתי הוא תהליך.
אני פחות מאמינה בתהליכי קיצון ומהניסיון שרכשתי בשנים האחרונות, עבודה תהליכית מסייעת בשינוי אורחות חיים ובשימור תוצאות לטווח ארוך.

טיפול נטורופתי מאפשר התייחסות למגוון רחב של בעיות ומחלות באמצעים טבעיים ותוך התסכלות על המכלול שלך כאדם

הטיפול הוא תהליך למידה וחקירה עצמית. בתהליך נטורופתי תלמדי להכיר את עצמך ומה שטוב עבורך

ארגז הכלים הנטורופתי מכיל מספר כלים אשר יכולים להשתלב יחד או לעמוד בפני עצמם וניתנים תוך הקשבה למצב הנתון וליכולות המימוש שלך

הטיפול מתאים גם למבוגרים וגם לילדים, הוא מתאים ומותאם למי שנוטלת תרופות, לנשים בהריון, למניקות

בריאות היא אושר אמיתי ולא חתיכות של כסף וזהב
– מוהנדס גאנדי

מהי נטורופתיה?

ניתן להגדיר נטורופתיה בהמון מילים ודרכים. אין אחת נכונה.

נטורופתיה בעיני היא דרך חיים בריאה. המזון שאנו אוכלים, האופן שבו אנו מתנהלים, הפעילות שאנו עושים, הזמן שאנו מקדישים למנוחה ולשינה ואפילו הדרך שבה אנו נושמים ומרגישים. זהו חוט השני המקשר בין הגוף, הנפש ומה שמזין אותם בצורה המיטבית עבורם.

Nature + Therapy = Naturopathy – ריפוי טבעי.
לפעמים, הגוף יוצא מאיזון ויש צורך ב״עזרה מבחוץ״. לצורך כך נעשה שימוש בצמחי מרפא, תוספי תזונה (ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו ועוד), טיפולי מגע (רפלקסולוגיה, עיסוי, שיאצו וכו׳), שמנים ארומתיים, פרחי באך ועוד.

נטורופתיה היא גם מילה אחרת לטיפול מונע.
מי קבע שאנחנו צריכות להתחיל לטפל בעצמנו רק כשהבעיות מתחילות? האם אפשר למנוע את הופעתן מלכתחילה? למה שלא נשנה את ההרגלים ה״מגונים״ שלנו כבר עכשיו במטרה לשמר את הבריאות הקיימת ולנסות למנוע למשל את ביטוי המחלות ה״תורשתיות״ שבמשפחתנו?
נטורופתיה היא שיטת טיפול הוליסטית. היפוקרטס אמר ״טפל באדם, לא במחלה״.

הטיפול הנטורופתי מתייחס לאדם השלם על סך חלקיו ואף מעבר.

בטיפול אנחנו מנסות למצוא יחד את שורש הבעיה ולטפל בו. התייחסות לתסמינים ספציפיים נעשית על פי הצורך כחלק מהמכלול שלך.
בטיפול הוליסטי, אישה אינה יכולה לטפל בכאבי המפרקים שלה ולהתעלם מהפרעות העיכול מהן סובלת או מהדכאון שמלווה אותה. ייתכן שהשורש נמצא במזון שהיא אוכלת ובכך נתמקד; ייתכן שמצב רוחה הירוד מעצים את תחושת הכאב והטיפול יתמקד בהעצמת האני-הפנימי שלה ושיפור מצב רוחה באמצעות תהליך מסע או פרחי באך; יחד עם זאת, אם אותה אישה מגיעה בשלב של התלקחות דלקתית וסובלת מכאבים, הטיפול יכלול גם התייחסות אקוטית, באמצעות צמחי מרפא או טכניקות דמיון להפחתת כאב.

למי זה מתאים ולמה זה מתאים לך?

לא בטוחה איך נטורופתיה יכולה לעזור לך? את מוזמנת להתייעץ איתי ונחליט יחד.

תודה רבה שיצרת קשר, אחזור אליך ממש בקרוב.