שאלות נפוצות

מהו טיפול?

כל אדם, בריא או חולה, זקוק לטיפול לעיתים. בעולם המודרני, בו האדם מבלה את רוב זמנו אל מול המדיה הדיגיטלית, כמעט כולנו זקוקים במידה כזו או אחרת למגע, לאוזן קשבת ולעצות של אדם אחר המתבונן מהצד. לפעמים הדברים הללו הם שימנעו בעתיד את הטיפול הרפואי/נפשי ולעיתים הם יכולים לסייע להתמודד איתו.

טיפול הוא תהליך של שינוי. כבני אדם, אנו מתקשים לעיתים לצאת מהדפוסים המאפיינים אותנו, משגרת החיים המוכרת לנו, מהמנהגים המלווים אותנו מילדות.
בחברת השפע, אנחנו מאמצים מזונות שאינם מזינים אותנו ואף מזיקים לנו; בעולם המדיה החברתית, אנו מדחיקים יותר ויותר רגשות אשר מקוטלגים כשליליים ועוטים ארשת פנים "לגיטימית".
יחד, ניתן להתמודד יותר בנעימים עם התהליך, להבין יותר לעומק את החולשות והקשיים ולשמוח יחד על ההתקדמות וההישגים.

במפגש הראשוני, עיקר הזמן מוקדש לשיחה שמטרתה לסייע לי להכיר אותך טוב יותר, ללמוד את המצב הרפואי, ההיסטוריה הרפואית, התזונה האישית ועוד. בהתאם לצורך וכמובן לרצונך, נחשוב על מזונות אשר עשויים לסייע בתהליך או נוריד כאלו הגורעים ממנו, נתאים צמחי מרפא ותוספי תזונה. נטורופתיה, בניגוד למה שנהוג לחשוב, אינה עוסקת רק במזון, אלא במכלול של האדם ועל כן במהלך הדרך, כתלות ברצונך האישי, נעמיק בהתמודדות האישית ובמצב הרגשי ונתווה תנאים הולמים להשגת היעדים האישיים ולשינוי הרגלים קיימים, באמצעות תרגול נשימות, תהליכי "מסע" ותרגילי דמיון, רפלקסולוגיה, התאמת פרחי באך ועוד.

אין תשובה קבועה לשאלה זו. הכל תלוי במטרת הטיפול ובאופי הסיבה לשמה קבעת את הטיפול.
לאחר מפגש אבחון, ניתן יהיה להעריך את המשך דרכנו המשותפת ואת אופיה.

לאחר המפגש הראשוני (ולעיתים כבר בשיחת הטלפון), ניתן יהיה להחליט אילו שינויים נדרשים באורח החיים שלך. ייתכן שיהיה צורך רק בשינוי תזונתי ובהכנסת פעילות גופנית וייתכן שנזדקק לסיוע של צמחי מרפא, תוספים תזונתיים (ויטמינים, מינרלים וכו׳) ועוד. אלו מתומחרים בנפרד והשאיפה תמיד הינה להימנע מהוצאות מיותרות ולקבל יעילות מקסימלית.
כדי להוציא פחות כסף על תוספי תזונה (וגם חומרי גלם איכותיים מסוימים), אני מפנה את המטופלות שלי לרכוש מוצרים באתר iHerb. אם כבר יש לך סל תוספים מסוימים, אני מזמינה אותך לקרוא את המדריך שלי לרכישות באתר, לקבל מוצרים עם ערך גבוה יותר בעלות פחותה.

לא. המלצות לגבי סוגי המזון יינתנו בהתאם לצורך ובהתאם ליכולת.
ישנם מזונות הידועים כמרוססים מאוד ושרצוי יותר להקפיד בהם (כמו ירקות עליים, פלפלים, תותים, ענבים ועוד), אך עדיף לצרוך מזון בריא וטרי מאשר לוותר עליו בשל עלות כספית גבוהה.

תרופות רבות מבוססות על חומר פעיל שבוּדד מצמח.
הצמח השלם, על כל מגוון החומרים הפעילים, מאפשר השפעה שלמה יותר ופחות תופעות לוואי לעלול לגרום לעיתים החומר הפעיל המבודד.
בנוסף, לרוב ניתנת פורמולת צמחי מרפא, אשר מותאמת עבורך באופן אישי ועשויה לתת מענה למכלול הצרכים וכן להתייחס לשורש הבעיה ולא רק לתת מענה לסימפטום.

ברמת העקרון, בהחלט אפשר.
ויטמינים ומינרלים רבים חסרים בגופנו לאור תזונתנו כיום. האדם בחברה המודרנית אינו מגדל את האוכל שהוא צורך ו"קוטף" אותו בסופר, שם הוא ישב וחיכה לבואו. האדם המודרני גם צורך לרוב יותר מזון מעובד ומתועש, דל ברכיבים מזינים.
לכן, לעיתים יש צורך בהשלמת ויטמינים ומינרלים כתוסף תזונה או כפורמולת צמחי מרפא, בעיקר כאשר נדרש מינון גבוה לצורך ריפוי.

הטיפול יותאם גם לתרופות אותם אתם נוטלים, כחלק מהמכלול שלכם ולכן חשוב להגיע עם רשימת תרופות מסודרת, הכוללת את שמות התרופות והמינונים.
טיפול נטורופתי עשוי לשפר את יעילות הטיפול התרופתי, למזער את תופעות הלוואי ולעיתים להפחית בהדרגה את הצורך בהן.
במידת הצורך, נעמוד בקשר עם הרופא המטפל.

צמחי מרפא מגיעים במספר פורמטים לנטילה. אפשר לשתות חליטות או מרתחים של צמחים.
אפשר לצרוך צמחים בתצורות מרוכזות יותר כאבקות טחונות/כמוסות או כמיצויים נוזליים מבוססי תערובת מים ואלכוהול (ילדים וילדות מקבלים פורמולות מנודפות או סירופים). אפשר גם לאדות צמחים ולשאוף את הרכיבים הארומתיים שלהם וגם להכניס אותם למזון שאנחנו אוכלים.

ניתן לעשות שימוש בצמחי מרפא גם בשימוש חיצוני בשמנים, משחות, קרמים, רטיות, נרות וכו'.

יש לך עוד שאלות? צרי איתי קשר ואשמח לעזור